O mně

Focení je můj koníček a forma meditace. Nejsem ten typ fotografa, který na svatbách dělá zábavu a strhává na sebe pozornost. Naopak, snažím se chovat neviditelně a zachytávat nerušenou atmosféru okamžiku.

Přál bych si, abyste z fotografií slyšeli smích a radost, cítili vítr ve tváři a vůni čerstvého deště. Abyste dokázali zavnímat svůj zpomalený dech a cítili brnění v konečcích prstů.

V průběhu let jsem zjistil, že pokud člověk dělá jakoukoliv činnost příliš často, i z koníčků se časem stane všední záležitost. Proto se paradoxně snažím fotografovat co nejméně. Chci se totiž na každé focení těšit jako na orosené pivo po dlouhém běhu v parném dni.

Každé focení pro mě znamená silný emoční zážitek a každého, koho jsem kdy fotil, vnímám jako svého blízkého kamaráda (aby ne, když nad úpravami fotek často trávím dlouhé večery).

Pokud chceš, abychom byli kamarádi i my dva, stačí mi napsat. A nebo si můžeme jít zaběhat (třeba po pivovarech s dalšími blázny z Pivo a Myslivec), vyrazit na hory, nebo si můžeme jen tak dát pivo, které si sám doma vařím.